Niedobór pracowników przypadkiem być doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników może istnieć doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, wprost przeciwnie może, firmy obudzą się zaś dostrzegą znamienny współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy oraz niszczą plus firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu nim bankructwem, przecież to nie powstrzymało ich chciwych prezesów zanim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy ubytek pracowników, a firmy starają się zatrudnić każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska biznes Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy ranga skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, tudzież pani powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników murowany obok tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nagle wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu egzystować pewnym, jestem sprzeciwiający się opodatkowaniu zysków dzięki rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od chwili zysków. To było w sam raz. W międzyczasie moja towarzyszka życia natomiast ja robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, zaś załoga kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, że załoga pierwszej linii są fundamentem firmy a tyczyć się ich dobrze, tudzież nie kiedy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni natomiast inni badacze znaleźli silny przymierze pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy i ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: strategia pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzorzec i traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to przeciwnie niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły trymestr jak nagrodę, skutkiem tego wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki w środku następny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za pośrednictwem rząd. Jednak popieram zarządzenie Bidena Build Back Better jeśli chodzi o opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty z wykorzystaniem Izbę a jest rozpatrywany przy użyciu Senat, nawet gdyby być może dysponować tylko niewielki autorytet na okup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na wykup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny cechować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypuszczalnie obejmować efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu za pomocą pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo plus nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył rewelacja w 2019 roku oraz zdecydował, iż maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy zaś szybko je porzucił oraz wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii w przyszłości odchodzili od chwili tych frazesów.