Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie i zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje sporo kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami oraz recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… lista ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze anturaż tudzież próbować docenić waga człowieka a jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są nieprzerwanie w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, tak aby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, który przypuszczalnie http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone a kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne natychmiast od momentu jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, i postawny się tanie tudzież przyjazne dla środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, oraz jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości oraz integralności strukturalnej, i również umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypadkiem być kolejny raz wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w stosunki odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość natomiast brak elastyczności – biegłość aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie a przemysłowych operacjach nawijania. W układy od chwili zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie natomiast tuby mogą egzystować zaprojektowane tak, tak aby otrzymać http://www.kacperek.eu potrzebny rozmiar, siła zaś koherencja dla wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to spośród faktu, że wigor papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego używanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, dzięki wielce wydajnej zaś pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są zamierzenie zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i moc strukturalną, które spełniają wymagania oraz pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują obecnie szerokie http://www.wyroba.eu zastosowanie w projektowaniu tymczasowych albo półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, tudzież nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od czasu lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są plus tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż chwilowo dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu natomiast zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów tudzież rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co być może dać możliwość budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie zadowolić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe i konstrukcje.