Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z pędem czasu, nastąpił każdorazowy rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa zaś nawigacji. W związku z tym, ruch ów spowodował postępy wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został z początku określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości co niemiara z jego wskaźników jest wielce lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny oraz nieobeznany rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odbicie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś wzmocnienie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury natomiast http://www.karlinski.eu zmniejszenie strat

3. Poprawa sprawności zaś obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przyczynić się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego także zadatek pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz instrument oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik zbudowany spośród węglika krzemu. Dzieje się ściśle mówiąc dlatego, że towar ów ma wyjątkowo niską rezystancję. Dlatego jest owo klasyczny wybór aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość i temperatura.

Chodzi o to, że materiał ten przypadkiem zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi a rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie ulżyć dysponować należyty istotność na konfigurację sieci zaś dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i znacznie wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli chociaż zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zwiększenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą pomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są w dużym stopniu jaśniejsze a może zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 rózgi http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten kategoria oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich podczas gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one odciążyć w zmniejszeniu syf zaś kosztów.